Fış Fış halı yıkama

Halı Yıkama işlemine geçilmesi

İsterseniz içeride ayakkabı kullanmayın, ben ayakkabıları dışarıda, kapıda bulunduruyorum deyin, gene de Ankara cadde ve sokaklarının tüm kir ve tozu bir süre sonra halılarınıza nüfuz edecektir. Eğer düzenli halı temizleme yaptırmıyorsanız, sonuçta halılarınız gün geçtikçe yıpranarak eskiyecektir. Ancak halıların düzenli yıkanması ve temizliği ömürlerini uzatarak size daha sağlıklı bir Ankara yaşam ortamı sağlayacaktır.

 

Halı temizlemede dikkat edilmesi gereken husular sırasıyla; halı şampuanı, kullanılan makinalar, leke çıkartıcılar ile özenli olarak verilen emek ve hizmettir.

 

Halı temizlemek için birçok ilkel yöntem kullanılmakta olup, (traş köpüğü, sirkeli su, normal şampuanlar, deterjanlar, arap sabunu vb.) bu yöntem ve malzemelerin kıymetli halılarınıza zarar verebileceğini, reklerini soldurarak erken yıpranmalarına sebep olabileceklerini biliyormusunuz?

 

Halı temizlemede yapılan yanlış uygulamalar neticesinde :

 

Halılarınız çekebilir ve buruşuk ve katlı görüntüler ortaya çıkabilir.Halılarınız yumuşaklığını kaybederek sertleşebilir.Halılarınızda kullandığınız malzemeler çabuk kurumaz ve kokuya sebep olur. Sirke vb. maddeler de koku yapabilir. Leke temizliği için yapılan sert uygulamalar halının yıpranarak kelleşmesine sebep olabilir. Leke çıkarma işlemi sonucunda leke daha fazla yayılabilir. Küçücük bir leke, büyük bir alanı kaplar hale gelebilir. Derine inmiş toz, kir ve maykların temizliği yerine yüzeysel temizleme yapılmış olur. Yıkama yapılmış ama durulama iyi yapılmamış olduğundan kir ve tozların daha derine inmesine neden olunur.Çabuk kurumayan halı içerisinde fazla bekleyen atık su çürümelere ve zararlara sebep olur.Sadece elektrik süpürgesi kullanımı yalnızca fiziki temizleme sağlar.

 

Ankara'da Profesyonel Halı Yıkama ve Temizliği :

 

Halılar en az yılda birkez profesyonel Ankara halı yıkama firmalarınca yerinde yıkanmalıdır. Halının yıkanarak temizlenmesi halıya zarar verir” tezi yanlıştır. Halı nekadar fazla yaya trafiğine maruz kalıyorsa, o sıklıkta temizlenmelidir. Halıfleks ve halı yıkama ihtiyaçlarınız için en uygun Ankara halı yıkama firmasıyız.

 

Yün Halı Temizleme ve Yıkama :

 

Yün halının yıkanmasında soğuk su ve yün halıya özel deterjanlar kullanılır. Yün halı temizliğinde fazla su kullanılmaz.Yün halı yıkamasında standart ev deterjanlarının kullanılması halının renklerine zarar verebilir ve solmasına neden olabilir.Halıya zarar verilmemesi için daha yumuşak fırça ve aparatlar kullanılmalıdır. İnatçı lekelerin çıkarılması için yün hallara mahsus leke çıkartıcılar halıyı yıpratmayacak şekilde buharlı halı temizleme makinası ile kullanılır.Yün halılar kuruma aşamasında direk güneş ışığına bırakılırsa renklerinde solma olabilir.Kuruma için kalörifer, soba, ısıtıcı kullanılması yün halıların deforme olmasına sebep olur, doğal olarak kurumaya bırakılmalıdır. fış fış halı yıkama profesyonel garantili bir hizmettir.